Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek 8:00 - 20:00

Proktologia

Proktologia to dziedzina medycyny zajmująca się profilaktyką, diagnozowaniem oraz leczeniem chorób ostatniego odcinka układu pokarmowego, czyli wszystko, co jest związane z układem trawiennym i wydalaniem. Choroby, które występują w okolicy odbytu uważane są za wyjątkowo wstydliwe. Nic więc też dziwnego w tym, że z tego powodu odwleka się wizytę u lekarza, tak długo, jak to tylko możliwe. Pojawiające problemy są bagatelizowane, jednak należy pamiętać, że nie powinno się podchodzić do nich lekceważąco i każda dolegliwość powinna być skonsultowana z lekarzem. Niekiedy zwykłe pieczenie, czy krwawienie odbytu może świadczyć o występowaniu groźnych dla życia chorób m.in. ciężkich nowotworów. W proktologii niezbędna jest szybka diagnostyka, profilaktyka oraz leczenie zapobiegawcze.

W Centrum Medycznym Consilius pracują wyspecjalizowani lekarze, którzy zdają sobie sprawę z tego, że dla większości pacjentów takie tematy są wstydliwe. Do każdego podejdą z odpowiednim szacunkiem i zaangażowaniem oraz odpowiedzą na wszelkie pytania. Państwa zdrowie jest dla nas najważniejsze, dlatego postaramy się zrobić wszystko, co możliwe, by otrzymali państwo odpowiednią diagnozę i leczenie.

W poradni proktologicznej w naszym Centrum medycznym leczone są takie schorzenia jak:

  • hemoroidy,
  • nietrzymanie stolca,
  • szczelina odbytu,
  • ropień okołoodbytniczy,
  • wrzodziejące zapalenie jelita grubego, uchyłki jelita grubego, nowotwór jelita grubego,
  • zakrzepica odbytu,
  • kłykciny kończyste,
  • wypadanie błony śluzowej odbytnicy.

Jeśli odczuwasz ból, swędzenie, pieczenie w okolicy odbytu, cierpisz z powodu biegunek lub zaprać, doskwiera Ci ból brzucha, zauważasz krwawienie lub jakiekolwiek inne niepokojące objawy, to oznaka, że należy skonsultować się ze specjalistą. Nie zwlekaj z wizytą i jak najszybciej zarezerwuj konsultację z naszymi lekarzami. Nie pozwól by wstyd stał się przeszkodą w Twoim zdrowiu.

Lekarze tej specjalizacji