Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek 8:00 - 20:00

Rehabilitacja

Rehabilitacja to dziedzina medycyny, która zajmuje się kompleksowym i zespołowym działaniem na rzecz osób dotkniętych różnego rodzaju kontuzjami, jak również przewlekłymi chorobami, gdzie leczenie farmakologiczne jest niewystarczające. Rehabilitacja ma za zadanie przywrócenie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej.

Centrum Medyczne Consilius zajmuje się terapią manualną, której celem jest jak najszybsze i efektywne leczenie zaburzeń strukturalnych narządu ruchu i przywrócenie fizjologicznej równowagi między nimi. Terapia manualna to forma terapii, która zależy od dziedziny fizjoterapii. Polega na badaniu i leczeniu stawów obwodowych i kręgosłupa. Jest procesem na tkance miękkiej i polega głównie na jej rozluźnieniu. Podczas terapii za pomocą specjalnych technik mobilizacji lub manipulacji i pracy na tkankach miękkich, przywraca się zaburzoną biomechanikę stawów, co prowadzi do znaczącej redukcji bólu, stanów zapalnych, czy zwiększenia zakresu ruchu.

W rehabilitacji najważniejsza jest terapia manualna oraz osteopatia. Dopełnienie do nich są formy zaliczane do fizykoterapii, czyli krioterapia, jonoforeza, czy ultrasonoterapia.

Terapia manualna znajduje zastosowanie w takich przypadkach jak:

  • wszelkiego rodzaju urazy,
  • bóle układu kostno-stawowego,
  • bóle pochodzenia mięśniowego,
  • zaburzenia funkcji układu pokarmowego (refluks żołądkowo-przełykowy, zaparcia, bóle w obrębie jamy brzusznej),
  • zaburzenia funkcji układu moczowo-płciowego (moczenie nocne, nietrzymanie moczu, zaburzenia miesiączkowania),
  • zaburzenia funkcji układu oddechowego,
  • zapalenia nerwowe,
  • bóle, zawroty głowy,
  • wady postawy.

W Centrum Medycznym Consilius oferujemy do Państwa dyspozycji bogatą ofertę zabiegów, to m.in. ćwiczenia indywidualne wg. metod neurofizjologicznych, osteopatia, treningi funkcjonalne z wykorzystaniem metody FMS, masaż limfatyczny, terapia uroginekologiczna, terapia wisceralna, terapia manualna, terapia czaszkowo-krzyżowa, terapia powięziowa, fala uderzeniowa, kinesiotaping, terapia kawitacyjna, terapia falą radiową ukierunkowaną, krioterapia, laser wysokoenergetyczny, laser punktowy, ultradźwięki, prądy diadynamiczne, elektrostymulacja, jonoforeza, galwanizacja. W naszej przychodni przyjmuje mgr Bartosz Żołnowski.

Lekarze tej specjalizacji