Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek 8:00 - 20:00

Radiologia

Radiologia to dziedzina medycyny, która skupia się na obrazowaniu ciała człowieka. Aby odpowiednio zobrazować ciało człowieka, należy wykorzystać promienie rentgenowskie, pole magnetyczne lub ultradźwięki. Obraz otrzymany po tego typu badaniu jest dokładnie interpretowany przez radiologa, co pozwala na wykrycie nieprawidłowości w organizmie, które mogą świadczyć o różnego rodzaju schorzeniach. Radiologia zajmuje się obrazowaniem zmian fizjologicznych oraz patologicznych. W dzisiejszych czasach to właśnie ta dziedzina medycyny jest podstawową metodą diagnozowania wielu chorób. Badania obrazowe są przydatne na każdym etapie leczenia, począwszy od diagnozy, poprzez kontrolowanie poszczególnych etapów i efektów zastosowanych działań, aż po wykrywanie ewentualnych powikłań. Dzisiaj radiologia jest wysoko rozwiniętą dziedziną, która pozwala na ocenę nie tylko morfologii narządów i ewentualnie występujących w nich patologii, ale także na ocenę ewentualnych zmian metabolicznych i funkcjonalnych. Obrazowanie ciała człowieka pozwala na dokonanie wizualizacji, analizy jakościowej, lokalizacji zmian oraz badań przesiewowych.

Radiologia wykonuje badania takie jak:

  • badanie RTG i tomografia komputerowa (wykorzystują promieniowania rentgenowskie),
  • badanie MRI (wykorzystuje pole magnetyczne),
  • badanie USG (wykorzystuje ultradźwięki),
  • badanie PET i scyntygrafia (wykorzystuje promieniowanie izotopów promieniotwórczych.

Państwa zdrowie i bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze, dlatego w celu zapewnienia odpowiedniego komfortu i gwarancji wysokiej jakości badań naszym pacjentom, Centrum medyczne Consilius współpracuje z:

  • Ośrodkiem Starmedica przy ul. Czeskiej 5A w Starardzie (istnieje możliwość wykonania tam rezonansu magnetycznego oraz tomografii komputerowej),
  • Gabinetem Ultrasonografii dr n. med. Romana Sowińskiego, os. Zachód A17 w Stargadzie (istnieje możliwość wykonania tam RTG),
  • Wojskową Specjalistyczną Przychodnią Lekarską SPZOZ, al. Żołnierza 37 w Stargardzie (istnieje możliwość wykonania tam RTG).

Lekarze tej specjalizacji