Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek 8:00 - 20:00

Endokrynologia

Endokrynologia to dział medycyny, który zajmuje się zaburzeniami funkcjonowania gruczołów wydzielania wewnętrznego, które odpowiadają za uwalnianie hormonów do układu krążenia. W organizmie człowieka znajduje się kilka niezwykle ważnych endokrynnych gruczołów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. To między innymi przysadka mózgowa, tarczyca, przytarczyce, nadnercza, trzustka, jądra i jajniki, a w przypadku kobiet w ciąży również i łożysko. Najważniejszym, centralnym gruczołem dokrewnym jest przysadka mózgowa, która odpowiada za produkcję najważniejszych hormonów (TSH, ACTH, FSH, LH), które później kontrolują i są odpowiedzialne za pracę innych gruczołów dokrewnych. Najważniejszą rolą wszystkich gruczołów w organizmie człowieka jest produkcja hormonów i kontrola ich wydzielania. Jeśli gruczoły wydzielają za mało lub za dużo hormonów, to znak w ich poprawne działanie zostało zaburzone. Zadaniem lekarz endokrynologa jest znalezienie przyczyn tych zaburzeń i zastosowanie odpowiedniego leczenia. Czasami zmiany wymagają jedynie obserwacji, bez konkretnego leczenia z zaleceniem częstszych wizyt kontrolnych.

Zauważyłeś, że w ostatnim czasie wyjątkowo szybko schudłeś lub wręcz odwrotnie bardzo przytyłeś? Męczysz się z nagminnym wypadaniem włosów lub te zaczęły pojawiać się na całym ciele? Nagle pojawił się trądzik, a Twoja miesiączka jest nieregularna? Jeśli dokucza ci chociaż jeden z tych problemów, to warto udać się na konsultację do endokrynologa. Mogą to być oznaki, że Twój układ dokrewny przestał poprawnie funkcjonować i należy mu się jak najdokładniej przyjrzeć.

Centrum medyczne Consilius oferuje konsultacje ogólne z naszymi doświadczonymi lekarzami, a także wykonanie badania USG tarczycy w wymagających tego przypadkach. Zapewniamy profesjonalne podejście do każdego naszego pacjenta, niezależnie od tego, z jakim problemem musi się zmierzyć. Nasi lekarze postawią diagnozę, zaplanują odpowiednie leczenie, ale również odpowiedzą na wszystkie pytania.

Lekarze tej specjalizacji