Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek 8:00 - 20:00

Dermatologia

Dermatologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się rozpoznaniem i leczeniem chorób skóry oraz jej przydatków (włosów, paznokci), jak również niektórymi chorobami ogólnoustrojowymi, występującymi przede wszystkim na skórze. Na podstawie zmian skórnych nasi lekarze są w stanie dokonać diagnozy zaburzeń innych układów, reakcji naczyniowych, zaburzeń metabolicznych, a także hormonalnych.

W naszej poradni wykonasz badanie dermatoskopem. Jest to urządzenie, które pozwala na szczegółowe oglądanie znamion i ich ocenę przez lekarza. Dzięki wielokrotnemu powiększeniu zmian badanie pozwala na wykrycie niepokojących objawów. Badanie jest bezbolesne, trwa kilka minut, a wynik otrzymywany jest bezpośrednio po wykonaniu. Przeprowadzona w ten sposób diagnostyka pozwala na rozróżnienie zmian łagodnych od niebezpiecznych, a przede wszystkim rozróżnić zmiany naczyniowe, zarniniakowe oraz inne mogące świadczyć o podejrzeniu występowania czerniaka.

Warto pamiętać o tym, że wszystkie podejrzane zmiany skórne powinno się kontrolować przynajmniej raz na pół roku. U osób, u których występuje dodatkowe obciążenie w kierunku nowotworów skóry zalecana jest kontrola raz na 3-6 miesięcy.

Oprócz ogólnej konsultacji oferujemy również zabiegi medycyny estetycznej, które zostaną dobrane odpowiednio do wymagań i zaburzeń skórnych każdego pacjenta. Nasza oferta kierowana jest zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn. Zapewniamy profesjonalne i osobiste podejście do każdego pacjenta i problemu, z którym muszą się zmierzyć.

Poradnia dermatologiczna w centrum medycznym Consilius specjalizuje się w leczeniu takich chorób jak:

  • trądzik,
  • trądzik różowaty,
  • choroby alergiczne skóry,
  • łuszczyca,
  • zakażenia grzybiczne, wirusowe i bakteryjne.

Lekarze tej specjalizacji