Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek 8:00 - 20:00

Flebologia

Flebologia to dziedzina w medycynie, która odpowiada za diagnozowanie i leczenie chorób układu żylnego. Jest to kierunek, który rozwija się wyjątkowo dynamicznie, a jest to związane, że choroby układu żylnego dotykają większą część społeczeństwa (zarówno dzieci już od najmłodszy lat, jak i starsze osoby). Choroby układu żylnego występują o wiele częściej niż nadciśnienie tętnicze, czy cukrzyca. Na powstawanie chorób układu żylnego wpływa przede wszystkim siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, nieodpowiednia i niezdrowa dieta, jak również wszelkiego rodzaju nadmierne spożywanie używek (palenie tytoniu, czy picie alkoholu).

Centrum medyczne Consilius zapewnia profesjonalne i życzliwe podejście do każdego naszego pacjenta. Oferujemy nie tylko ogólną konsultację, ale również badania i zabiegi, które pozwolą zidentyfikować chorobę układu żylnego lub pomóc w ich leczeniu (USG Doppler żył kończyn dolnych, przezskórne zamykanie naczyń z wykorzystaniem lasera diodowego, czy skleroterapia).

Najczęściej występującą chorobą układu żylnego są żylaki nóg, które powstają na skutek utrudnionego przepływu krwi w żyłach powierzchniowych. Badania pokazują, że częściej na występowanie żylaków są narażone kobiety. Powstawanie żylaków zwiększa się wraz z wiekiem. Choroby żylne są uciążliwe nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim wiążą się one z dodatkowymi objawami jak np. ból w nogach. Drobne pajączki pojawiający się na nogach to pierwsze objawy żylaków, dlatego każdy pacjent, który zaobserwuje u siebie takie zmiany powinien skonsultować się z lekarzem. Leczenie choroby żylaków jest często długotrwałe, dlatego tak ważna jest wczesna diagnoza i profilaktyka.

Wszystkim, którym dokuczają bóle i opuchnięcia nóg, uczucie ciężkości, obrzęk kostek nasilający się szczególnie wieczorami, przebarwienia i zaczerwienia na skórze, czy drobne pajączki, zachęcamy do kontaktu i umówienia się na wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Lekarze tej specjalizacji