Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek 8:00 - 20:00

Kardiologia

Kardiologia to nieinwazyjna dziedzina kardiochirurgii, która zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób, schorzeń i wad występujących w układzie sercowo-naczyniowym (serce, aorty i mniejsze naczynia krwionośne). Poradnia kardiologiczna w centrum medycznym Consilius zajmuje się rozpoznaniem i badaniem wrodzonych lub nabytych chorób serca, układu krążenia, naczyń krwionośnych oraz mięśnia sercowego. Prowadzimy rehabilitację dla pacjentów cierpiących na różnego rodzaju choroby serca i układu krążenia.

Oferujemy takie zabiegi i badania jak:

  • próba wysiłkowa,
  • echokardiografia,
  • holter ABPM,
  • holter EKG,
  • EKG spoczynkowe z opisem,
  • badanie serca przy pomocy ultradźwięków (UKG).

Zapewniamy profesjonalne i życzliwe podejście do każdego pacjenta. W trakcie konsultacji z naszymi lekarzami przeprowadzony zostanie wywiad, a w razie konieczności specjalistyczne badania, które są niezbędne do prawidłowego postawienia diagnozy, a co za tym idzie wprowadzenia stosownego leczenia. W zależności od problemu, z którym muszą zmagać się nasi pacjenci leczenie może polegać od najprostszych typu zmienienie tryby życia i diety, poprzez przyjmowanie odpowiednich leków, kończąc na zabiegach chirurgicznych, które w niektórych przypadkach mogą okazać się jedynym rozwiązaniem.

Jeśli odczuwasz ból lub dyskomfort w klatce piersiowej, kołatanie serca, nierówne bicie serca, zawroty głowy, duszności czy dokuczają Ci częste omdlenia i zasłabnięcia, to warto rozważyć konsultację z kardiologiem, ponieważ może się okazać, że niezbędne będzie wprowadzenie leczenia zapobiegającemu dalszy rozwój nieprawidłowości w układzie.

Lekarze tej specjalizacji