Godziny pracy: Poniedziałek – piątek: 8.00 – 20.00

Rehabilitacja
Rehabilitacja

Rehabilitacja to dziedzina medycyny, która zajmuje się kompleksowym i zespołowym działaniem na rzecz osób dotkniętych różnego rodzaju kontuzjami, jak również przewlekłymi chorobami, gdzie leczenie farmakologiczne jest niewystarczające. Rehabilitacja ma za zadanie przywrócenie chorej osobie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej, która następnie pozwoli im brać czynny udział w życiu społecznym.

Centrum Medyczne Consilius zajmuje się terapią manualną, której celem jest jak najszybsze i efektywne leczenie zaburzeń strukturalnych narządu ruchu i przywrócenie fizjologicznej równowagi między nimi. Terapia manualna to forma terapii, która zależy od dziedziny fizjoterapii. Polega na badaniu i leczeniu stawów obwodowych i kręgosłupa. Jest procesem na tkance miękkiej i polega głównie na jej rozluźnieniu. Podczas terapii za pomocą specjalnych technik mobilizacji lub manipulacji i pracy na tkankach miękkich, przywraca się zaburzoną biomechanikę stawów, co prowadzi do znaczącej redukcji bólu, stanów zapalnych, czy zwiększenia zakresu ruchu.

Terapia manualna znajduje zastosowanie w takich przypadkach jak:

– wszelkiego rodzaju urazy (złamania, zwichnięcia, skręcenia, zerwania/naderwania mięśni, wiązadeł, ścięgien itp.)

– bóle układu kostno-stawowego (stawów skokowych, kolanowych, biodrowych, ramiennych, łokciowych, nadgarstkowych oraz stawów kręgosłupa i palców),

– bóle pochodzenia mięśniowego,

– zaburzenia funkcji układu pokarmowego (refluks żołądkowo-przełykowy, zaparcia, bóle w obrębie jamy brzusznej),

– zaburzenia funkcji układu moczowo-płciowego (moczenie nocne, nietrzymanie moczu, zaburzenia miesiączkowania),

– zaburzenia funkcji układu oddechowego,

– zapalenia nerwowe,

– bóle, zawroty głowy,

– wady postawy.

W rehabilitacji najważniejsza jest terapia manualna oraz osteopatia. Dopełnienie do nich są formy zaliczane do fizykoterapii, czyli krioterapia, jonoforeza, czy ultrasonoterapia.

W Centrum Medycznym Consilius oferujemy do Państwa dyspozycji bogatą ofertę zabiegów, to m.in. ćwiczenia indywidualne wg. Metod neurofizjologicznych, osteopatia, treningi funkcjonalne z wykorzystaniem metody FMS, masaż limfatyczny, terapia uroginekologiczna, terapia wisceralna, terapia manualna, terapia czaszkowo-krzyżowa, terapia powięziowa, fala uderzeniowa, kinesiotaping, terapia kawitacyjna, terapia falą radiową ukierunkowaną, krioterapia, laser wysokoenergetyczny, laser punktowy, ultradźwięki, prądy diadynamiczne, elektrostymulacja, jonoforeza, galwanizacja. W naszej przychodni przyjmuje mgr Bartosz Żołnowski.

Zapraszamy do kontaktu poprzez e-mail lub telefon.

Godziny otwarcia

Poniedziałek-piątek: 8.00 – 20.00

Znajdziesz nas na: