Godziny pracy: Poniedziałek – piątek: 8.00 – 20.00

Neurologia
Neurologia

Neurologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się chorobami obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego. Wyspecjalizowani lekarze obserwują reakcje ciała pacjenta, badają czynności układu nerwowego, a przede wszystkim stawiają odpowiednią diagnozę i przeprowadzają specjalistyczne lecenie, które ma pomóc w walce z chorobą. Często neurologia powiązana jest z psychiatrią, ponieważ niektóre występujące schorzenia dotyczą tematyki zarówno neurologicznej, jak i psychiatrycznej. Neurologia skupia się na schorzeniach, które są skutkiem procesów uszkadzających układ nerwowy.

W Centrum Medycznym Consiulius zapewniamy Państw możliwość konsultacji z najlepszymi neurologami, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie. Lekarz przeprowadzi wywiad lekarski, który pozwoli ogólnie określić problem, z którym przychodzi pacjent. Oprócz tego w trakcie konsultacji zostaną wykonane wszystkie niezbędne badania, które pozwolą na dokładną diagnostykę choroby. Mogą to być badania, które badają odruchy fizjologiczne np. odruch kolana, jak również bardziej specjalistyczne i obrazujące problem jak np. tomografia, czy rezonans.

Nasza poradnia neurologiczna specjalizuje się w leczeniu takich schorzeń jak:

– zakażenia układu nerwowego,

– choroby naczyniowe,

– guzy,

-urazy układu nerwowego,

– urazy okołoporodowe i zaburzenia rozwojowe,

– choroby genetyczne i mitochondrialne,

– zaburzenia nerwowo-skórne,

– nauropatia obwodowa,

– zespół otępiennych,

– ataksja dziedziczna,

– zaburzenia ruchowe,

– choroby rdzenia kręgowego,

– choroby złącza nerwowo-mięśniowego,

– miopatia,

– choroby demielinizacyjne oraz choroby autonomicznego układ nerwowego,

– zaburzenia napadowe.

Dzięki konsultacji w naszej poradni mogą Państwo mieć pewność, że każdy problem zostanie odpowiednio zdiagnozowany. Zależy nam na naszych pacjentach, dlatego każdy jest traktowany z odpowiednim szacunkiem i zainteresowaniem. Nasi lekarze zrobią wszystko, by przebieg konsultacji, był szybki i bezproblemowy. W naszej klinice przyjmuje profesor Przemysław Nowacki, który posiada wieloletnie doświadczenie w neurologii.

Zapraszamy do kontaktu poprzez e-mail lub telefon.

Godziny otwarcia

Poniedziałek-piątek: 8.00 – 20.00

Znajdziesz nas na: