Godziny pracy: Poniedziałek – piątek: 8.00 – 20.00

CHIRURGIA NACZYNIOWA
CHIRURGIA NACZYNIOWA

Cierpisz z powodu ciągłych obrzęków i mrowienia? Dokuczają Ci pajączki lub żylaki, a przede wszystkim cierpisz na problemy z chodzeniem? Jeśli znane jest Ci uczucie dominującego zimna lub tracisz czucie w kończynach, to niezwykle pomocna będzie wizyta i konsultacja u chirurga naczyniowego.

Chirurgia naczyniowa, nazywana jest również angiochirurgią. To jedna z najmłodszych odmian chirurgii w medycynie. W Polsce specjalizacja ta jest dostępna dopiero od 2003 roku. Głównym celem chirurgii naczyniowej jest diagnozowanie i leczenie chorób, które związane są z nieprawidłowym funkcjonowania naczyń krwionośnych i limfatycznych. Angiochirurdzy nie zajmują się naczyniami należącymi do ośrodkowego układu nerwowego, ani dużymi naczyniami, jak również z zakresu neurochirurgii i kardiochirurgii. Wszystkie te obszary należą do obszaru innych, chirurgicznych specjalności.

Najczęstsze schorzenia leczone przez chirurga naczyniowego to:

– miażdżyca,

– choroby zapalne układu krążenia,

– zator tętnicy płucnej,

– leczenie zwężeń i niedrożności tętnic,

– tętniaki,

– ostre i przewlekłe choroby żył,

– przewlekłe owrzodzenia żylne,

– nowotwory układu naczyniowego,

– choroba Buergera.

W trakcie wizyty zostanie przeprowadzony szczegółowy wywiad z pacjentem, a także zostaną omówione dotychczasowe badania. Lekarz odpowiednio zbada pacjenta, zwłaszcza jeśli istnieje podejrzenie choroby, której objawy są natychmiast dostrzegalne. W zależności od schorzenia chirurg naczyniowy może skierować na dodatkowe badanie jakim jest USG Dopplera. Jest to nieinwazyjne badanie wydolności żył i tętnic, które będzie niezwykle pomocne w odpowiednim postawieniu diagnozy u każdego pacjenta. USG Dopplera pokazuje, gdzie krew przepływa wolniej, gdzie szybciej, a także gdzie może się cofać z powodu problemów żylnych. Obraz z tak przeprowadzonego badania pomoże w rozpoznaniu chorób naczyń krwionośnych w obrębie brzucha, szyi, rąk i nóg.

W naszej poradni pracują doświadczeni specjaliści, którzy podejdą do każdego problemu z odpowiednim profesjonalizmem.

Zapraszamy do kontaktu poprzez e-mail lub telefon.

Godziny otwarcia

Poniedziałek-piątek: 8.00 – 20.00

Znajdziesz nas na: