Godziny pracy: Poniedziałek – piątek: 8.00 – 20.00

Neurochirurgia
Neurochirurgia

Neurochirurgia to jedna z dziedzin chirurgii, która skupia się na diagnostyce i leczeniu (także operacyjnym) chorób układu nerwowego. Głównymi obszarami, którymi zajmuje się neurochirurgia są mózgowie, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe i układ naczyniowy dostarczający krew do tych części organizmu. Do neurochirurga najczęściej kierowani są pacjenci, u których leczenie farmakologiczne nie dało odpowiednich i oczekiwanych efektów. Częstą przypadłością, którą zajmują się neurochirurdzy to jedna z chorób cywilizacyjnych, jaką są bóle kręgosłupa, gdzie niezwykle ważne jest odpowiednie rozpoznanie problemu i dobór odpowiedniego leczenia.

W Centrum Medycznym Consilius znajdziecie Państwo możliwość odbycia konsultacji specjalistycznych z zakresu neurochirurgii. Dzięki konsultacji lekarz będzie mógł odpowiednio skwalifikować, zdiagnozować i obrać odpowiednie leczenie operacyjne dla każdego pacjenta. Zaangażowanie lekarza nad pacjentem obejmuje również opiekę przed i pooperacyjną, dzięki czemu będą Państwo od początku do końca przeprowadzeni przez wszystkie procedury przez jednego, zaufanego specjalistę.

Najczęstsze choroby i schorzenia, którymi zajmuje się neurochirurgia to:

– guzy mózgu,

– dyskopatie i choroba zwyrodnienia kręgosłupa,

– urazy czaszkowo-mózgowe i ich następstwa,

– wodogłowie,

– krwawienie wewnątrzczaszkowe,

– uszkodzenia nerwów obwodowych,

– tętniaki i malformacje naczyń mózgowych,

– guzy kręgosłupa i rdzenia kręgowego,

– wady rozwojowe układu nerwowego.

W naszej klinice pracują wyspecjalizowani specjaliści, którzy zrobią wszystko, by dokładnie zdiagnozować każdego pacjenta. Zapewniamy profesjonalne i osobiste podejście do każdego pacjenta i problemu, z którym muszą się zmierzyć. W trakcie konsultacji zostanie przeprowadzony szczegółowy wywiad zdrowotny, a także zostaną wykonane wszystkie niezbędne badania. W naszej poradni neurochirurgicznej przyjmuje lekarz Paweł Kawalec, który posiada wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie. Nasi specjaliści postawią diagnozę, zaplanują odpowiednie leczenie, jak również odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Zapraszamy do kontaktu poprzez e-mail lub telefon.

Godziny otwarcia

Poniedziałek-piątek: 8.00 – 20.00

Znajdziesz nas na: