Godziny pracy: Poniedziałek – piątek: 8.00 – 20.00

Skleroterapia
Skleroterapia

Skleroterapia

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”3.22″][et_pb_row _builder_version=”3.25″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.25″ custom_padding=”|||” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_post_title meta=”off” featured_image=”off” _builder_version=”3.21″][/et_pb_post_title][et_pb_text _builder_version=”4.4.1″ hover_enabled=”0″] Skleroterapia to metoda leczenia przewlekłej niewydolności żył. Dzięki niej możliwe jest usunięcie żylaków. Przed zabiegiem em konieczna jest konsultacja u flebologa i wykonanie badania USG Dopplera. Skleroterapię wykonuje się w przypadku niewydolności żył małych.

Podczas zabiegu skleroterapii lekarz wstrzykuje w zmienioną chorobowo żyłę specjalne środki chemiczne. Powodują one powstanie stanu zapalnego ściany naczynia. To zaś prowadzi do wytworzenia skrzepliny, która następnie ulega zwłóknieniu. Dzięki temu zamyka się światło naczynia, a żylak zanika.

Zabieg jest zazwyczaj bezpieczny i mało bolesny. Głównymi przeciwwskazaniami do jego wykonania są ciąża, uczulenie na podawany podczas zabiegu środek, bardzo zaawansowany wiek chorego, choroba nowotworowa, zakrzepica żył głębokich. Po zabiegu konieczne jest noszenie opaski uciskowej przez około miesiąc czasu. [/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Dodaj komentarz

Centrum Medyczne Sp z o.o.

ul. Staszica 9-15, 73-110 Stargard

NIP: 8542373374

Godziny otwarcia

DNI POWSZEDNIE 08.00 – 20.00

Znajdziesz nas na: