Przezskórne zamykanie naczyń z wykorzystaniem lasera diodowego

Laser diodowy Salsa 940 firmy Metrum Cryoflex o mocy 280 W i długości fali 940 nm to wszechstronne, wielofunkcyjne urządzenie które idealnie nadaje się do leczenia przezskórnego żył powierzchownych (teleangiektazje twarzy, dekoltu i nóg). Wszystkie zabiegi przeprowadzane z użyciem tego lasera są szybkie, bezpieczne i bezbolesne.

Światło lasera o długości fali 940nm jest bardzo dobrze pochłaniane przez hemoglobinę zawartą w erytrocytach, jednocześnie nie czuła na nie jest melaninę, dzięki czemu po zabiegu ryzyko powstania przebarwień jest dużo mniejsze.

Przezskórne zamykanie naczyń to zabieg odpowiedni do likwidacji teleangiektazji czerwonych i niebieskich umiejscowionych na twarzy i nogach. Podczas zabiegu, światło lasera pochłaniane jest przez hemoglobinę. To powoduje podgrzanie ścian naczyń krwionośnych i ich zamkniecie. Zabieg ten nie powoduje uszkodzeń skóry.

W trakcie zabiegów korzystamy z dodatkowego chłodzenia skóry za pomocą aparatu Cryo-T Cooler, jako profilaktyki przeciwbólowej, przeciwobrzękowej, przeciwprzebarwieniowej. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. W przypadku większych naczynek lub naczyniaków może być wymagane powtórzenie zabiegu.